Енергозбереження

Компанія займається проектуванням і монтажем альтернативних джерел енергії, а також проведенням пусконаладжувальних робіт по їх встановленню.

Теплові насоси

Джерелом тепла для теплового насоса є земля, повітря та вода у водоймі або свердловині. Тепловий насос розташовують в окремому приміщенні, а систему спеціальних трубопроводів закопують у ґрунт горизонтально на глибину близько 1 м або опускають на дно водойми або в свердловину. Тип застосовуваної установки залежить від площі ділянки й стану ґрунту, теплоізоляції будинку і його площі, можливих тепловтрат, аналізу споживання електроенергії й гарячої води.

Принцип роботи теплового насоса полягає в тому, що теплоносій, проходячи по трубопроводу в землі або воді, нагрівається на кілька градусів, а проходячи через теплообмінник, віддає акумульоване тепло у внутрішній контур теплового насоса, заповненого холодоагентом.

Холодоагент, що володіє низькою температурою кипіння, у випарнику при низькому тиску переходить із рідкого стану в газоподібне. Компресор стискає пари газоподібного холодоагенту до високої температури, після чого гарячий газ надходить у другий теплообмінник (конденсатор), де відбувається передача тепла від нього в систему опалення. Так у тепловому насосі здійснюються відбір та утилізація тепла від низко потенціального джерела - природи навколо нас.


Теплові насоси мають термін служби
25-30 років і працюють в автоматичному режимі. Експлуатація їх вимагає лише періодичної перевірки показань, сезонного технічного огляду, періодичного контролю режиму роботи так декількох кіловатів електроенергії. А для стабільної роботи установки й підтримки нагрівання фреону потрібно всього 3-5 градусів тепла, витягти які насосу із ґрунту, води або повітря в будь-який час року, навіть взимку - не проблема.

Викопні енергоносії дорожчають і будуть дорожчати - істина ця незаперечна. От чому необхідність економії енергії усе більш доцільна для повсякденного життя людей – в будинках, в установах, на виробництві.

Світовий досвід свідчить: теплові насоси сьогодні зростають у популярності, що насамперед стосується розвинених країн, жителі яких приділяють величезну увагу питанням екології та енергозбереження.

Початкові витрати на систему теплового насоса в порівнянні із затратами на котли на традиційних видах палива високі - орієнтовно вони становлять від €1500 до €2000 на 1кВт установленої потужності теплового насоса. Але строк окупності такого встаткування - від 2,5 до 12 опалювальних сезонів. До того ж, при експлуатації теплового насоса використовується енергія землі й навколишнього середовища, а тим самим - у наявності економія за допомогою заощадження палива й електрики. Ще один плюс теплових насосів у тім, що вони використовують енергію, що постійно є присутньою у повітрі, воді й землі, перетворюючи її в тепло для опалення й не наносячи при цьому шкоди природі.

Геліосистеми

На даний момент геліосистеми є одним із самих ефективних джерел альтернативної енергії. Ми займаємося проектуванням і монтажем геліосистем, наші технічні фахівці допоможуть підібрати саме таку систему яка найбільше оптимально підходити Вам. Ми проводимо всі види монтажу й пусконалагоджувальних робот по установці геліосистем. Можливість установки як одноконтурних систем так і двоконтурних із природної або примусової циркуляцією теплоносія в системі.

Система сонячного нагрівання води (геліосистема) призначена для гарячого водопостачання комунально-побутових і господарських об'єктів. Використовуючи енергію сонця, геліосистема дозволяє заощаджувати в рік до 75% необхідного традиційного палива. Застосування поновлюваних джерел енергії забезпечує практично повну автономність теплопостачання.

 

,

Газогенератори

Утилізація відходів деревообробних підприємств (стружка, тріска, і т.д.), відходів меблевих фабрик (ДСП і ЛДСП), харчових комбінатів (лузга соняшника, лузга рису), підприємств сільського господарства (відходи птахофабрик) – ОТРИМАННЯ ПРИБУТКУ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА Й ЛЮДИНИ…

В умовах, коли спостерігається тенденція росту тарифів на енергоносії, особливо актуальною стає проблема енергозбереження у виробничо-господарській діяльності підприємств. Частка енергетичних витрат у структурі собівартості продукції деревообробного підприємства, що споживає покупну дорогу теплову енергію, досягає значних величин (20-30%), що говорить про високу енергоємність виробництва. Саме тому енергетичне використання деревних відходів на підприємствах деревообробної промисловості є одним з важливих напрямків підвищення ефективності виробництва та умілого ведення технологічних процесів у ринкових умовах господарювання підприємств.

Економічно доцільно використовувати опалювальне встаткування типу ОС на базі газогенераторних котлів.

Така система теплозабезпечення – знахідка для людей, що рахують гроші, що досить важливо в промисловій енергетиці, де керування великими і складними системами вимагає підвищеного контролю і людських ресурсів. Обмірковуючи розумне співвідношення ціни та якості, необхідно мати на увазі, що придбання встаткування, автоматичних систем керування для теплопостачання – це вкладення коштів на 10-15 років. Тому при виборі системи потрібно звертати увагу не тільки на ціну, але й на якісні характеристики. Саме вони визначають тривалість терміну служби, ефективність і надійність роботи всього встаткування.

Рисунок 1. Опалювальна система

Технічні характеристики опалювальних систем

Показник ОС-125 ОС-250 ОС-400 ОС-630 ОС-800 ОС-1000
Номінальна теплова потужність опалювальної системами при вологості палива 35%, МВт (Гкал/год) 0,125 (0,1) 0,25 (0,215) 0,4 (0,34) 0,63 (0,54) 0,8 (0,68) 1 (0,86)
Вид палива Ошурки, стружка, кускові відходи, відходи ДСП та ЛДСП, бройлерний курячий послід, ошурки змішані з машинним маслом у співвідношенні 50/50, лузга соняшника та рису
Вологість палива Природня
Витрати палива (ошурки), кг/година не більше:
-при вологості палива 10%
45 90 135 210 270 335
-при вологості палива 40% 75 145 220 350 445 555
Місткість витратного бункеру м3 1,2
Номінальна температура води, град С
- на вході котла
70
- на виході котла 95
Температура вихідних газів, град С до 230 220
Тип застосовуваного котла КВр-0,125АГ КВр-0,25АГ КВр-0,4АГ КВр-0,63АГ КВр-0,8АГ КВр-1,0АГ
Тип застосовуваної топки ТВ-125 ТВ-250 ТВ-400M ТВ-630 ТВ-800 ТВ-1000
Тип застосовуваної шнекової подачі ШП-180
Розміри димової труби (мінімальні), мм
-висота
12000 15000 16000 18000 20000 22000
-діаметр 325 325 426 530 530
Габаритні розміри опалювальної системи в залежності від комплектованої схеми
Термін служби не менше, років 10

Опалювальні системи на базі газогенераторних котлів представляють собою сучасне устаткування, призначене для спалювання сипучих деревних відходів із грануляцією (фракцією) до 30 мм і кускових відходів довжиною до 1 м, відходи ДСП і ЛДСП та ін., вологістю від 6 до 60%.

До складу встаткування входять:

  • витратний бункер для сипучого палива;
  • шнековий транспортер подачі палива;
  • газогенераторний котел;
  • водогрійний котел;
  • комплект устаткування системи автоматичного керування.

Обладнання призначене для нагрівання води в системах теплопостачання сушильних камер, а також для опалення житлових та промислових приміщень і т.д.